وینو پلاستیک
LANGUAGE

کشف پلیمر های ضد عفونی کننده در برابر ویروس کرونا

ما به شما در بهبود عملکرد پروژه کمک می کنیم

محققان دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی، دانشگاه بوستون و شرکت کراتون، خانواده ای از پلیمر های ضد عفونی کننده را  معرفی کرده اند که در غیر فعال کردن ویروس کرونا موثر هستند. 

پلیمر در مقابل کرونا

شواهد قطعی نشان می دهد که این پلیمرهای آنیونی می توانند ویروس های کرونا را به سرعت و به طور موثر غیر فعال کنند. پوشاندن سطوح با تماس زیاد مانند منسوجات، میزهای پیشخوان یا دیوارها  با این پلیمرها امکان پذیر است به شرطی که رطوبت کافی وجود داشته باشد. زمانی که این پلیمرهای آنیونی آب را جذب می کنند، پروتون ها می توانند از طریق کانال های نانو مقیاس به سطح مد نظر منتقل شوند و یک محیط بسیار اسیدی ایجاد کنند که قادر به غیرفعال سازی ویروس ها و از بین بردن باکتری ها و کپک ها باشد. این تیم تحقیقاتی قبلا اثبات کرده بودند که چندین پلیمر آنیونی در مقابل طیف گسترده ای از عوامل بیماری زا از جمله استافیلوکوکوس اورئوس مقاوم به متیسیلین(MRSA) و یک نوع از آنفولانزا موثر هستند.

در آزمایش های آزمایشگاهی، محققان نشان دادند که این پلیمرهای آنیونی خاص میتوانند فقط در 5 دقیقه سندورم حاد تنفسی 2 ( SARS-CoV-2) را کاملا غیر فعال کنند و یک  نوع ویروس کرونای انسانی به نام  HCoV-229E را در مدت زمان 20 دقیقه غیر فعال کنند.مقاله “غیرفعال سازی سریع SARS-CoV-2 و ویروس کرونا انسانی با استفاده از پلیمرهای آنیونی ضد عفونی کننده” ، در تاریخ 9 فوریه بصورت آنلاین منتشر شده است.

 

منبع: انجمن لوله و اتصالات پی وی سی

جدیدترین مقالات

موتورخانه یا پکیج

تبدیل لوله‌کشی از موتورخانه به پکیج

وجود سیستم گرمایش در ساختمان‌ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و انتخاب نوع آن‌ می‌تواند تحت تأثیر عوامل و …

شیر فشار شکن

شیر فشار شکن چیست؟

تأمین ایمنی و امنیت تجهیزاتی که در سیستم‌های لوله‌کشی و … وجود دارند از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که …

لوله فلکسیبل

لوله فلکسیبل یا فلکسی بل

امروزه سیم‌کشی برق و مخابرات در پروژه‌های صنعتی و غیر صنعتی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و باید توجه …

سینی کابل چیست

سینی کابل

سیم‌کشی برق از مهم‌ترین مراحل اجرایی پروژه‌های مختلف صنعتی و غیر صنعتی است که می‌تواند به اشکال مختلفی همچون سیم‌کشی‌های …

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات