وینو پلاستیک
LANGUAGE

توجه روز افزون به پی وی سی

ما به شما در بهبود عملکرد پروژه کمک می کنیم

به گزارش وینوپلاستیک- درچند دهه گذشته به دلیل خواص منحصر به فرد پی وی سی تولید جهانی آن رشد چشم گیری داشته است. برای اثبات این ادعا می توان گفت که در سال 2013 مقدار مصرف پی وی سی به  حدود 300 میلیون تن رسیده بود.

امروزه پلاستیک ها توجه ویژه ای را به خود جلب کرده اند که در این میان پی وی سی نیز مورد توجه بسیاری از تولید کنندگان قرار گرفت. همراه با رزین های پی وی سی می توان از نرم کننده ها و مواد پر کننده معدنی مختلفی استفاده کرد و طیف وسیعی از محصولات متنوع را تولید کرد.

در حال حاضر تولید جهانی پی وی سی به دلیل قابلیت کاربردهای بسیار بالای آن  در مرتبه دوم قرار دارد و انتظار می رود تا سال 2021 حدود 60 میلیون تن تولید تولیدات پی وی سی برای مصارف ساختمانی مانند لوله های پلاستیکی اتصالات برقی و لوله کشی باشد.

در رابطه با انواع لوله pvc و لوله و اتصالات بیشتر بخوانیم.

با توجه به نکات گفته شده می توان پی برد که تولید و مصرف پلاستیک ها افزایش یافته است.این حجم عظیم از محصولات پلاستیکی همراه با زباله های پسماند آن ها باعث ایجاد مشکلات زیست محیطی گسترده ای شده است تا جایی که سیاست های مدیریت پسماند توسط سازمان ملل به عنوان اولویت اصلی مورد توجه  دولت های جهان معرفی شده است در برزیل در سال 2010 لایحه مدیریت پسماند تصویب شد که مربوط به استفاده مجدد و بازیافت زباله های جامد است.

در سال 2017 در حدود 9/6 میلیون تن از پلاستیک ها به محیط زیست نشت پیدا کردند که این امر باعث شکایت دوست داران محیط زیست شد. بنابراین استفاده از پلاستیک هایی که بتوان آن ها را بازیافت کرد در اولویت قرار گرفت.

شرکت Braskem  بزرگترین تولید کننده رزین های ترموپلاستیک در آمریکای جنوبی  معتقد است که 57 ٪ از وزن پی وی سی از مولکول های کلر حاصل از نمک دریایی است و به راحتی می توان آن را با تجهیزات معمولی بازیافت کرد.دلیل دیگر بازیافت راحت آن فرمولاسیون بی خطر آن می باشد که مشکلی ایجاد نمی کند.

 

منبع: sciencedirect

جدیدترین مقالات

لوله اسپیرال

لوله اسپیرال چیست؟

لوله‌ها از تنوع بالایی از نظر جنس، اندازه و ابعاد، نحوه تولید، ضخامت، کاربرد، استانداردها و … برخوردارند و هرکدام …

لوله لنس

لوله لنس چیست؟

لوله به عنوان یکی از کاربردی‌ترین تجهیزات در تاریخ بشریت شناخته می‌شود که قدمت و تاریخچه استفاده از آن به …

وزن لوله کاروگیت

نحوه محاسبه وزن لوله کاروگیت

لوله‌های پلیمری از جمله لوله‌هایی هستند که به واسطه داشتن ویژگی‌های منحصربه‌فردی همچون وزن کم، طول عمر بالا، قیمت مناسب، …

گریدهای پلی اتیلن

گریدهای پلی اتیلن چیست ؟

مواد پلیمری در دنیای مدرن امروزی جایگاه ویژه‌ای داشته و مصارف صنعتی، نیمه صنعتی و غیر صنعتی متعددی دارند. یکی …

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات