وینو پلاستیک
LANGUAGE

توجه روز افزون به پی وی سی

ما به شما در بهبود عملکرد پروژه کمک می کنیم

فهرست مطالب

به گزارش وینوپلاستیک- درچند دهه گذشته به دلیل خواص منحصر به فرد پی وی سی تولید جهانی آن رشد چشم گیری داشته است. برای اثبات این ادعا می توان گفت که در سال 2013 مقدار مصرف پی وی سی به  حدود 300 میلیون تن رسیده بود.

امروزه پلاستیک ها توجه ویژه ای را به خود جلب کرده اند که در این میان پی وی سی نیز مورد توجه بسیاری از تولید کنندگان قرار گرفت. همراه با رزین های پی وی سی می توان از نرم کننده ها و مواد پر کننده معدنی مختلفی استفاده کرد و طیف وسیعی از محصولات متنوع را تولید کرد.

در حال حاضر تولید جهانی پی وی سی به دلیل قابلیت کاربردهای بسیار بالای آن  در مرتبه دوم قرار دارد و انتظار می رود تا سال 2021 حدود 60 میلیون تن تولید تولیدات پی وی سی برای مصارف ساختمانی مانند لوله های پلاستیکی اتصالات برقی و لوله کشی باشد.

در رابطه با انواع لوله pvc و لوله و اتصالات بیشتر بخوانیم.

با توجه به نکات گفته شده می توان پی برد که تولید و مصرف پلاستیک ها افزایش یافته است.این حجم عظیم از محصولات پلاستیکی همراه با زباله های پسماند آن ها باعث ایجاد مشکلات زیست محیطی گسترده ای شده است تا جایی که سیاست های مدیریت پسماند توسط سازمان ملل به عنوان اولویت اصلی مورد توجه  دولت های جهان معرفی شده است در برزیل در سال 2010 لایحه مدیریت پسماند تصویب شد که مربوط به استفاده مجدد و بازیافت زباله های جامد است.

در سال 2017 در حدود 9/6 میلیون تن از پلاستیک ها به محیط زیست نشت پیدا کردند که این امر باعث شکایت دوست داران محیط زیست شد. بنابراین استفاده از پلاستیک هایی که بتوان آن ها را بازیافت کرد در اولویت قرار گرفت.

شرکت Braskem  بزرگترین تولید کننده رزین های ترموپلاستیک در آمریکای جنوبی  معتقد است که 57 ٪ از وزن پی وی سی از مولکول های کلر حاصل از نمک دریایی است و به راحتی می توان آن را با تجهیزات معمولی بازیافت کرد.دلیل دیگر بازیافت راحت آن فرمولاسیون بی خطر آن می باشد که مشکلی ایجاد نمی کند.

 

منبع: sciencedirect

جدیدترین مقالات

علت برگشت آب از لوله فاضلاب لباسشویی

8 علت برگشت آب از لوله فاضلاب لباسشویی به همراه راه حل

تقریبا تمام لباسشویی‌های جدیدی که از فناوری‌های نوین در ساخت‌شان استفاده شده است؛ دو ورودی آب گرم و سرد دارند …

باز كردن گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

10 روش باز كردن گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه {علت و رفع بالا زدگی}

گرفتگی لوله‌هایی که شبکه آبرسانی یا فاضلاب ساختمان را تشکیل می‌دهند؛ یکی از بدترین تجربیات هر صاحب‌خانه‌ای است. اما معمولا …

استفاده از زانو در لوله کشی برق

انواع زانویی و نحوه استفاده از زانو در لوله کشی برق

اجرای سیستم برق‌کشی در هر ساختمانی، چه سازه‌هایی که کاربری مسکونی دارند و چه ساختمان‌های صنعتی و اداری نیاز به …

لوله برق پلی آمید

لوله برق پلی آمید چیست؟

لوله برق پلی آمید به نوعی لوله انعطاف‌پذیر گفته می‌شود که برای محافظت از سیم‌ها و کابل‌هایی که برای اجرای …

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات