وینو پلاستیک
LANGUAGE

میزان نفوذ میکروپلاستیک ها و تأثیر آن ها بر کیفیت آب آشامیدنی

ما به شما در بهبود عملکرد پروژه کمک می کنیم

فهرست مطالب

بررسی میزان نفوذ میکروپلاستیک ها و تأثیر آن ها بر کیفیت آب آشامیدنی

 

 واحد تحقیق و توسعه وینوپلاستیک– چندین دهه است که لوله ­های فلزی و سنتی جای خود را به لوله ­های پلاستیکی در زمینه انتقال آب آشامیدنی داده است، از این روی مطالعات و تحقیقات متعددی بر روی مزایا و تأثیر این نوع لوله­ ها بر کیفیت آب آشامیدنی انجام شده است. در جدیدترین تحقیقات انجام شده در سال 2020-2019 میلادی یک شرکت هلندی میزان نفوذ میکروپلاستیک­ ها از طریق لوله ­های PVC به شبکه توزیع آب آشامیدنی را مورد بررسی قرار داده است.

میکروپلاستیک­

به گفته مدیر تحقیقات شرکت Dunea: نتایج جمع آوری شده منابع آب از محل منبع تا خروجی شیر آب نشان داد که خوشبختانه هیچ گونه انتقال و یا نفوذ میکروپلاستیک­ ها از لوله ­های PVC به درون آب آشامیدنی صورت نگرفته است. همچنین گفته­ های Pieke مشاور ارشد شیمی آزمایشگاه Het water بیانگر این واقعیت است که: وجود میکروپلاستیک­ ها ارتباطی به عبور آب آشامیدنی از طریق لوله های پلاستیکی یا لوله ­های دیگر ندارد.  

روش اندازه ­گیری علمی:

تاکنون استانداردی مبنی بر اندازه ­گیری میکروپلاستیک­ ها در آب منتشر نشده است. به همین دلیل آزمایشگاه Het water روش علمی مخصوص به خود را مبتنی بر میکروپلاستیک ­ها توسعه داده است. به گفته Pieke: وقتی ما این قابلیت را داریم که حتی حشرات موجود در آب را اندازه بگیریم، پس چرا برای میکروپلاستیک­ ها این کار را انجام ندهیم. در این آزمایش از الک­ هایی با سوراخ­ های فوق العاده ریز استفاده شد و بعد از شست و شو، آنچه در الک­ ها باقی مانده بوسیله اسلایدهای میکروسکوپی در آزمایشگاه مورد بررسی قرار گرفتند.

به گفته Pieke: برای این کار باید آب ­های زیادی جمع­ آوری شود. برای آب  های سطحی، پانصد تا هزار لیتر کافی است. اما بیش از ده هزار لیتر برای تحقیق در مورد آب لوله کشی مورد نیاز است، زیرا این آب ­ها به سختی حاوی میکروپلاستیک می­ باشند. و امکان جمع ­آوری این همه لیتر آب از خانه های مردم و ساختمان های عمومی نیست. به همین دلیل از آب چاه های موجود در خیابان­ های آمستردام و برخی از شهرهای جنوبی هلند (مانند لاهه و لیدن) استفاده کردیم.

این پیامی است که مدیر شرکت Dunea می ­خواهد منتشر کند: جلوگیری از آلودگی در منبع همیشه بهتر است. یک محیط زندگی تمیز به نفع همه است و این نیاز به یک رویکرد یکپارچه دارد.

کدام مرحله از تصفیه کردن بطور خاص حذف میکروپلاستیک ­ها را تضمین می­کند؟ Pieke می­گوید: ما هنوز در در این مورد مطمئن نیستیم. ما اندازه­ گیری را در چهار مرحله از فرآیند تصفیه شدن انجام دادیم چرا که برای اندازه ­گیری در تمامی مراحل به هزاران آنالیز نیازمند هستیم. بنابراین ما نمی ­توانیم اثر هر مرحله از تصفیه شدن را به درستی تشخیص بدهیم. اما این را می­ دانیم که پیش از اینکه آب به تپه­ های شنی برود بیش از 90% کاهش داریم. فیلتراسیون با ماسه و کربن فعال به خوبی کمک می­ کند اما نتیجه صفر نمی ­شود، در واقع ما برای نجات طبیعت باید این کار را انجام دهیم.

 

منبع: pvc4pipes

 

جدیدترین مقالات

علت برگشت آب از لوله فاضلاب لباسشویی

8 علت برگشت آب از لوله فاضلاب لباسشویی به همراه راه حل

تقریبا تمام لباسشویی‌های جدیدی که از فناوری‌های نوین در ساخت‌شان استفاده شده است؛ دو ورودی آب گرم و سرد دارند …

باز كردن گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

10 روش باز كردن گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه {علت و رفع بالا زدگی}

گرفتگی لوله‌هایی که شبکه آبرسانی یا فاضلاب ساختمان را تشکیل می‌دهند؛ یکی از بدترین تجربیات هر صاحب‌خانه‌ای است. اما معمولا …

استفاده از زانو در لوله کشی برق

انواع زانویی و نحوه استفاده از زانو در لوله کشی برق

اجرای سیستم برق‌کشی در هر ساختمانی، چه سازه‌هایی که کاربری مسکونی دارند و چه ساختمان‌های صنعتی و اداری نیاز به …

لوله برق پلی آمید

لوله برق پلی آمید چیست؟

لوله برق پلی آمید به نوعی لوله انعطاف‌پذیر گفته می‌شود که برای محافظت از سیم‌ها و کابل‌هایی که برای اجرای …

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات