وینو پلاستیک
LANGUAGE

استفاده از لوله های UPVC در کشاورزی

ما به شما در بهبود عملکرد پروژه کمک می کنیم

به گزارش وینوپلاستیک– طبق تحقیقات شرکت oriplast در زمینه لوله و اتصالات مورد استفاده در کشاورزی، لوله و اتصالات UPVC بهترین انتخاب در این زمینه شناخته شده است.

دلایل استفاده از لوله های UPVC در کشاورزی

1- مدت زمان عملكرد طولانی

با خريد لوله های UPVC شما از دوام لوله اطمينان خواهيد داشت. همچنين به اين علت كه لوله های UPVC بمنظور استفاده طولانی مدت می باشند اين لوله ها برای مدت زمان قابل توجهی در هزينه عملياتی صرفه جويی می كنند.

2- نصب آسان

نسبت به ساير لوله كشی و اتصالات كشاورزی سبک وزن تر هستند، در نتيجه نصب آن ها آسان است. دقت شود كه وزن سبک آن ها دليلی بر شكننده بودن آن ها نيست بلكه با انجام تست های مربوط به مقاومت ضربه آن ها به اين نتيجه رسيده اند كه لوله های UPVC استحكام ضربه بالايی دارند.

3- مقاومت در برابر نشتی

لوله های UPVC نه تنها برای مزارع كشاورزی بلكه برای انتقال آب آشاميدنی نيز مفيد هستند. بنابراين مقدار آبی كه ممكن است از طريق لوله ها نشت پيدا كند بسيار اهميت دارد. لوله های UPVC به همراه اتصالات كمترين نشتی را داشته و همين امر در صرفه جويی، كاهش هزينه، حفظ مواد مغذی درون خاك و آب به كشاورزان كمك كرده است.

در ضمن عدم نشتی باعث جلوگیری از ورود ریشه درختان در لوله ها و مسدود نمودن مسیر جریان آب می گردد.

4- مقاومت در برابر شرايط محيطی

از آنجايي كه شرايط موجود در مناطق كشاورزی به دليل حضور حفره در خاک كه سبب حمله جانوران به زمين های كشاورزی می شود متفاوت است، همچنين شخم زدن نيز از كارهای مرسوم در كشاورزی است، بايد از لوله و اتصالاتی استفاده شود كه بيشترين مقاومت در برابر عوامل محيطی و زيستی را داشته باشند و دچار خوردگی و يا آسيب ديدن نشوند.

قابل ذكر است كه در سيستم های توزيع آب با فشار بالا، اتصالات UPVC جايگزين ايده آل برای سيستم های لوله آهن و گالوانيزه برای تمام كاربردهای آب سرد است.

5- توزيع يكنواخت كود

از آنجايی كه استفاده از كود از جنبه های مهم در هر مزرعه كشاورزی است اگر اين امر با استفاده از لوله و اتصالات UPVC انجام شود، به دليل ضريب زبری بسيار پايين لوله های UPVC آسان و يكنواخت تر خواهد بود و مصرف كننده اطمينان از كاهش هزينه، كار و اتلاف كودهای گران قيمت خواهد  داشت.

منبع: oriplast

 

جدیدترین مقالات

لوله اسپیرال

لوله اسپیرال چیست؟

لوله‌ها از تنوع بالایی از نظر جنس، اندازه و ابعاد، نحوه تولید، ضخامت، کاربرد، استانداردها و … برخوردارند و هرکدام …

لوله لنس

لوله لنس چیست؟

لوله به عنوان یکی از کاربردی‌ترین تجهیزات در تاریخ بشریت شناخته می‌شود که قدمت و تاریخچه استفاده از آن به …

وزن لوله کاروگیت

نحوه محاسبه وزن لوله کاروگیت

لوله‌های پلیمری از جمله لوله‌هایی هستند که به واسطه داشتن ویژگی‌های منحصربه‌فردی همچون وزن کم، طول عمر بالا، قیمت مناسب، …

گریدهای پلی اتیلن

گریدهای پلی اتیلن چیست ؟

مواد پلیمری در دنیای مدرن امروزی جایگاه ویژه‌ای داشته و مصارف صنعتی، نیمه صنعتی و غیر صنعتی متعددی دارند. یکی …

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات