وینو پلاستیک
LANGUAGE

حل مشکلات مربوط به خوردگی در زیر ساخت های آبی با لوله های PVC

ما به شما در بهبود عملکرد پروژه کمک می کنیم

فهرست مطالب

راه حل مشکلات مربوط به خوردگی در زیر ساخت های آبی با لوله های PVC

انتقال آب و تصفیه فاضلاب برای سلامت عمومی و محیط زیست، حیاتی است. خوردگی، نشت و شکستگی در لوله های قدیمی باعث هدر رفت سیستم آب آشامیدنی خواهد شد.

براساس مطالعه کنگره ایالت متحده در سال 2002، خوردگی برای سیستم های آب آشامیدنی و فاضلاب ایالت متحده سالانه 50.7 میلیارد دلار هزینه دارد. گزارشی تحت عنوان خوردگی (نه افزایش طول عمر) عامل اصلی بیشتر شکستگی های خطوط آبی است، تایید می کند که خوردگی منجر به شکست روزانه 850 خطوط اصلی آب در آمریکای شمالی می شود.خوردگی لوله ها فقط به هزینه تعمیر و تعویض لوله های آسیب دیده محدود نمی شود، بلکه هزینه های مربوط به تصفیه ی نشت آب از سیستم را نیز باید در نظر گرفت. انجمن مهندسان عمران آمریکا تخمین میزند که 2.6 تریلیون گالن آب آشامیدنی یا 17% از کل آب پمپاژ شده در ایالت متحده هر ساله از طریق نشت لوله ها از بین می رود.

پوسیدگی زیر ساخت های آبی

مطالعات بیشماری آفت خوردگی را تایید می کند و کل صنایع و سازمان هایی مانند انجمن ملی مهندسان خوردگی، در صدد رفع آن برآمده اند.

در حالی که برخی از تولیدکنندگان لوله همچنان به جستجوی راه حل هایی برای خوردگی هستند زیرا مواد اولیه مورد استفاده در تولید برخی لوله ها تحت تاثیر خوردگی قرار می گیرد. پی وی سی به طور قطع در برابر آن مقاوم است.

لوله برق خم گرم و خم سرد چه کاربرد های دارد؟

لوله های PVC عملکرد فوق العاده و مقرون به صرفه

لوله های PVC یک جایگزین ثابت شده و بسیار بادوام در برابر مواد لوله های قدیمی و مقاوم در برابر خوردگی است. از زمان معرفی این لوله ها در بازار های فاضلاب، آب و زهکشی در ایالت متحده در دهه 1950 ، همچنان انتخاب نخست بوده است.

در حال حاضر بیش از دو میلیون مایل لوله PVC آب و فاضلاب در حال استفاده است. یک بررسی توسط روزنامه هفتگی ENR در سال 1999 نشان داد که استفاده از  PVC برای لوله های آب و فاضلاب یکی از بیست پیشرفت برتر مهندسی در 125 سال گذشته بوده است.

زیرساخت آبی

برای تولید  PVC انرژی کمتری نسبت به سایر مواد لوله ها لازم است. وزن کمتر لوله های  PVCمنجر به حمل و نقل و نصب آسان می شود. بیشتر لوله های  PVC  را می توان به صورت دستی حمل کرد و نیاز به تجهیزات گران برای نصب هم نیست.سطح بسیار صاف لوله های  PVC به این معنی است که برای پمپاژ آب از درون آن به انرژی کمتری نیاز است. صرفه جویی قابل توجهی در طول چرخه عمر شبکه لوله ها با  PVC حاصل می شود زیرا مقادیر انرژی بیشتری در سیستم های لوله کشی مستعد خوردگی مصرف می شود.همچنین با وجود اینکه این لوله ها بسیار با دوام است و بیشتر آن هنوز وارد جریان بازیافت نشده است اما کاملا قابلیت بازیافت دارد.یک مطالعه در بنیاد تحقیقاتی انجمن آب آمریکا طول عمر لوله های  PVC را بیش از 110 سال تایید می کند.برای زیرساخت های مدفون، دوام و مقاومت در برابر خوردگی سنگ بنای پایداری و استحکام است.

لوله های  PVC  برای زیر ساخت های آب و فاضلاب آمریکای شمالی استفاده می شود و گزینه ای ایده آل برای مدیریت طولانی مدت با کیفیت بالا خواهد بود.

منبع: انجمن لوله و اتصالات پی وی سی

جدیدترین مقالات

علت برگشت آب از لوله فاضلاب لباسشویی

8 علت برگشت آب از لوله فاضلاب لباسشویی به همراه راه حل

تقریبا تمام لباسشویی‌های جدیدی که از فناوری‌های نوین در ساخت‌شان استفاده شده است؛ دو ورودی آب گرم و سرد دارند …

باز كردن گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

10 روش باز كردن گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه {علت و رفع بالا زدگی}

گرفتگی لوله‌هایی که شبکه آبرسانی یا فاضلاب ساختمان را تشکیل می‌دهند؛ یکی از بدترین تجربیات هر صاحب‌خانه‌ای است. اما معمولا …

استفاده از زانو در لوله کشی برق

انواع زانویی و نحوه استفاده از زانو در لوله کشی برق

اجرای سیستم برق‌کشی در هر ساختمانی، چه سازه‌هایی که کاربری مسکونی دارند و چه ساختمان‌های صنعتی و اداری نیاز به …

لوله برق پلی آمید

لوله برق پلی آمید چیست؟

لوله برق پلی آمید به نوعی لوله انعطاف‌پذیر گفته می‌شود که برای محافظت از سیم‌ها و کابل‌هایی که برای اجرای …

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات