وینو پلاستیک
LANGUAGE

7 برند برتر لوله های برق و اتصالات ساختمانی در ایران

ما به شما در بهبود عملکرد پروژه کمک می کنیم

فهرست مطالب

صنعت تولید انواع لوله و اتصالات یک صنعت بزرگ و از نظر تعداد محصول بسیار متنوع است. یکی از محصولاتی که در کارخانه‌های تولید کننده انواع لوله و اتصالات ساخته می‌شود لوله برق است. در این مقاله قصد داریم 7 شرکت معتبر که بهترین مارک لوله برق را تولید می‌کنند را به شما معرفی کنیم.

لوله برق چیست؟

لوله برق به نوعی از لوله گفته می‌شود که در ساخت مسیری برای عبور سیم‌های برق و جابه‌جایی آنها بین دو نقطه کاربرد دارد. با کار گذاشتن این مدل لوله در دیوار یا کف و سقف ساختمان، سیم‌ها به محافظی دسترسی دارند که از آنها در برابر آسیب‌دیدگی مراقبت می‌کند. محصولات تولیدی کارخانه‌های مختلف که تحت عنوان بهترین مارک لوله برق در بازار شناخته می‌شوند؛ برای انتقال نیروی الکتریسیته در سیستم‌های توزیع برق و شبکه‌های برق‌رسانی به کار برده می‌شوند. جنس بدنه اکثر لوله‌های برق از نوعی ماده پلاستیکی به نام پلیمر ساخته می‌شود. پلیمر خاصیت عایق‌بندی دارد و به همین خاطر می‌تواند بار الکتریکی که در سیم‌ها جریان دارد را از تماس با اشیاء محفوظ نگه دارد. در اکثر مواقع برای عبور سیم‌های مسی که خاصیت برق‌رسانندگی بالایی دارند از این مدل لوله جهت ساخت مسیر انتقال استفاده می‌شود.

بدنه این محصول معمولا از دو لایه ساخته شده که لایه خارجی به عنوان عایق عمل کرده و از مواد پلیمری مانند PVC، پلی‌اتیلن و… ساخته می‌شود. اما لایه داخلی این لوله فلزی است تا بتواند جریان الکتریسیته را به درستی هدایت کند. لایه عایق بیرونی در این لوله باعث می‌شود که سیم‌هایی که درون پوشش فلز لوله هستند با اشیاء دیگر، رطوبت، شرایط جوی سخت و مواردی از این دست تماس نداشته باشند و در انتقال جریان الکتریسیته بهترین عملکرد را از خود نشان دهند.

استفاده از لوله‌های برق در صنعت تولید و توزیع برق مزایای بسیاری دارد. به عنوان مثال با استفاده از این لوله‌ها می‌توان به شکل موثرتری شبکه برق‌رسانی را تشکیل داد و همزمان از بروز حوادثی مانند کوتاهی و نشت برق نیز جلوگیری کرد. ضمن اینکه انتقال نیروی برق به کمک این لوله‌ها باعث می‌شود که الکتریسیته‌ای که درون کابل‌ها جریان دارد برای انسان‌ها و حیوانات خطر آفرین نباشد و همزمان انرژی به صورت پایدار و بدون قطعی در اختیار مصرف‌کنندگان قرار بگیرد.

مهم‌ترین ویژگی‌های لوله برق و اتصالات ساختمانی

در هر سیستم و شبکه‌ای که مخصوص توزیع برق است از انواع لوله‌های برق و اتصالات مخصوص به آن استفاده می‌شود. در واقع این محصولات ابزاری هستند که به توزیع‌کننده کمک می‌کنند تا برق را با کمترین خطر و با بیشترین بازدهی به دست مصرف‌کننده برساند. اصلی‌ترین ویژگی‌های لوله و اتصالات ساختمانی پرکاربرد در صنعت برق عبارتند از:

جریان نامی

جریان نامی به معنی حداکثر جریانی است که لوله‌های برق یا اتصالاتی که آنها را به هم وصل کرده‌اند قادر به انتقالش هستند. اگر از بهترین مارک لوله برق در اجرای سیستم برق‌کشی استفاده کرده باشید می‌توانید این فاکتور که بر اساس استانداردهای ملی و بین‌المللی تعیین می‌شود را به صورت عدد بر روی بدنه محصول مشاهده کنید.

ولتاژ نامی

ولتاژ نامی نیز نشان‌دهنده حداکثر ولتاژی است که لوله و اتصالات آن قادر به تحملش هستند. این فاکتور نیز درست مانند جریان نامی به شکل عدد و توسط استانداردهای ملی و بین‌المللی تعیین شده و روی بدنه محصولاتی که تحت عنوان بهترین مارک لوله برق در بازار فروخته می‌شوند وجود دارد.

جنس

برای ساخت لوله‌های برق و اتصالات مربوط به آن از متریال مختلفی می‌توان استفاده کرد؛ اما در اکثر کارخانه‌ها برای تولید این محصول از موادی مانند آلومینیوم، پلاستیک، فولاد و مس استفاده می‌شود. جنس بدنه لوله تا حدود زیادی روی عمر مفید و کیفیت آن تاثیر مستقیم دارد.

قطر

هنگام خرید لوله و اتصالات مخصوص شبکه توزیع برق باید به قطر محصولات به عنوان یک عامل مهم توجه کنید. لوله و اتصالاتی که قطر زیادی دارند می‎‌توانند انرژی بیشتری را منتقل کنند و برای انتقال الکتریسیته در فواصل طولانی مناسب هستند. ضمن اینکه افزایش قطر لوله و اتصالات مخصوص شبکه توزیع برق از خطا بیشتر پیشگیری می‌کند.

استانداردهای تولید

در شرکت‌هایی که محصولاتشان به عنوان بهترین مارک لوله برق در بازار شناخته می‌شوند برای تولید از استانداردهای ملی و بین‌المللی خاصی استفاده می‌شود که رعایت آنها به معنی کیفیت بالای محصول است. رعایت این استانداردها در خط تولید به معنی قابلیت اعتماد است. لوله‌هایی که بر اساس استاندارد تولید می‌شوند معمولا می‌توانند ضمن تامین رضایت مشتریان، هماهنگی خوبی بین اجزای تشکیل‌دهنده شبکه برق ساختمان به وجود بیاورند.

H3. مقاومت الکتریکی

جنس لایه بیرونی و داخلی لوله و اتصالات مخصوص برق، تعیین‌کننده خواص الکتریکی مهم به‌خصوص مقاومت الکتریکی محصول است. مقاومت الکتریکی مناسب باعث می‌شود که از اتلاف برق و کاهش انرژی در شبکه پیشگیری شود.

نصب و نگهداری

نصب آسان و سریع و استحکام و مقاومت بالا آخرین ویژگی‌ای است که لوله و اتصالات برق باید داشته باشند. مقاومت بالا و کیفیت عالی می‌تواند به صورت مستقیم نیاز شبکه به نگهداری و تعمیر در آینده را کاهش دهد.

در اکثر کارخانه‌‎هایی که در این مقاله تحت عنوان بهترین مارک لوله برق به شما معرفی می‌شوند؛ تمامی این ویژگی‌ها در مرحله طراحی و تولید محصول لحاظ می‌شود. بنابراین اگر برای خرید این کارخانه‌ها را انتخاب کنید؛ می‌توانید نسبت به کیفیت و کارایی محصولی که می‌خرید مطمئن باشید.

لوله‌های برق و اتصالات ساختمانی مربوط به آن چه کاربردی دارند؟

همانطور که اشاره شد از این لوله‌ها و اتصالات مخصوص به آنها برای تامین برق و جابه‌جایی نیروی الکتریسیته در ساختمان استفاده می‌شود. در واقع سیستم سیم‌کشی برق در یک ساختمان به کمک این محصولات اجرا می‌شود. به طور کل اصلی‌ترین کاربردهای لوله و اتصالات برق عبارتند از:

تامین روشنایی ساختمان

با استفاده از این لوله‌ها و اتصالات مخصوص به آنها می‎توان شبکه و مسیری را ساخت که با استفاده از آن چراغ‌ها و لامپ‌ها و سایر منابع نوری ساختمان تغذیه شوند. معمولا این لوله‌ها را در دیوار یا کف ساختمان کار گذاشته و شبکه‌ای را درست می‌کنند که به کمک آن برق لازم برای روشنایی به تمام نقاط ساختمان برسد.

برقراری ارتباطات

برای اتصال سیم‌های تلفن، شبکه و اینترنت ساختمان نیز می‌توان از این محصولات استفاده کرد. در واقع هر جا که نیاز باشد سیمی جابه‌جا شده و ارتباط بین بخش‌های مختلف ساختمان برقرار شود می‌توان از لوله برق و اتصالات مخصوص آن برای ساخت مسیری ایمن استفاده کرد.

اجرای سیستم‌های صوتی و تصویری

شما حتی می‌توانید به کمک چند تکه لوله برق سیستم صوتی و تصویری منزل خود را به بهترین شکل طراحی و اجرا کنید. با استفاده از مسیری که به کمک لوله برق و اتصالات آن می‌سازید قادر خواهید بود که تلویزیون، رادیو، اسپیکر و دوربین‌های مداربسته را به برق وصل کنید. علاوه بر این برای انتقال سیم‌های وسایل صوتی و تصویری و تمامی وسایل الکترونیکی نیز می‌‌توانید روی قابلیت‌های این محصولات حساب کنید.

پیاده‌سازی سیستم‌های امنیتی

لوله‌های برق حتی برای نصب سیستم‌های امنیتی مانند آژیرها، سنسورها و دوربین‌های مداربسته نیز کاربرد دارند. با استفاده از این لوله‌ها می‌توانید اجزای سیستم امنیتی ساختمان را به صورت مستقیم به برق وصل کرده و روی ورود و خروج ساختمان نظارت داشته باشید.

بهترین مارک لوله برق در ایران تولید کدام کارخانه است؟

در حال حاضر در داخل کشور کارخانه‌های زیادی وجود دارد که در حوزه تولید انواع لوله برق و اتصالات مخصوص به آن فعالیت دارند. اما بهترین مارک لوله برق ساخت شرکت‌های زیر هستند:

ایساتیس

این شرکت صاحب یکی از معتبرترین و معروف‌ترین برندهای تولید کننده انواع لوله برق است. ایساتیس تولیدکننده انواع محصولات متنوع و باکیفیت از جمله لوله‌های مخابراتی و الکتریکی، کانال‌های کابل، اتصالات، چندراهی‌ها و سایر ملزومات مربوط به سیستم‌های برقی و الکتریکی است.

لوله برق پارس

شرکت لوله برق پارس با تکیه بر 20 سال سابقه درخشان خود در صنعت تولید انواع لوله و اتصالات برق، به عنوان یکی از بهترین برندهای در زمینه تولید این محصولات شناخته می‌شود و در بین مشتریان محبوبیت زیادی دارد. لوله‌های پلی‌اتیلنی، لوله‌های فولادی، انواع اتصالات، کانکتورها و بسیاری از ملزومات کاربردی در صنعت برق از جمله محصولات متنوع این شرکت هستند.

الکتروژن

یکی دیگر از برندهای مطرح در صنعت تولید لوله و اتصالات برند الکتروژن است که محصولات خود را بر اساس آخرین تکنولوژی روز دنیا تولید می‌کند. لوله برق و اتصالات این کارخانه از کیفیت و مقاومت بالایی برخوردارند. شرکت الکتروژن انواع لوله‌های مخابراتی و الکتریکی، کانال‌های کابل، اتصالات و سایر ملزومات مربوط به سیستم‌های برقی و الکتریکی را با بالاترین کیفیت و بر اساس جدیدترین استانداردهای صنعت تولید و روانه بازار می‌کند.

ساها

شرکت ساها نیز برند مشهوری در زمینه تولید لوله برق و اتصالات ساختمانی است. از لوله‌های تدکسلی، لوله‌های برقی، اتصالات و سیم‌های برق به عنوان چند نمونه از محصولات متنوع و باکیفیت این شرکت می‌توان نام برد.

هایسنس

هایسنس کارخانه‌ای مجهز و بسیار معتبر است و به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان لوله‌های برقی و اتصالات ساختمانی در کشور شناخته می‌شود. شرکت هایسنس در تولید لوله‌های برقی و اتصالات باکیفیت در قطر و سایزهای بزرگ یکی از مشهورترین کارخانه‌های بازار است.

تک مد

تک مد هم مانند 5 شرکتی که در بالا به شما معرفی کردیم لوله برقی‌ها و اتصالات ساختمانی استاندارد و بسیار با کیفیتی را تولید می‌کند. لوله‌های زینک شده، لوله‌های برقی و انواع اتصالات از جمله محصولات متنوعی این شرکت به حساب می‌آیند.

تکنوپال

آخرین شرکتی که در لیست بهترین مارک لوله برق قرار دارد شرکت تکنوپل است که گرچه اتصالات و لوله ساختمانی نیز تولید می‌کند اما بیشتر روی تولید انواع لوله‌های الکتریکی و ملزومات مربوط به آن تمرکز دارد.

جدیدترین مقالات

علت برگشت آب از لوله فاضلاب لباسشویی

8 علت برگشت آب از لوله فاضلاب لباسشویی به همراه راه حل

تقریبا تمام لباسشویی‌های جدیدی که از فناوری‌های نوین در ساخت‌شان استفاده شده است؛ دو ورودی آب گرم و سرد دارند …

باز كردن گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

10 روش باز كردن گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه {علت و رفع بالا زدگی}

گرفتگی لوله‌هایی که شبکه آبرسانی یا فاضلاب ساختمان را تشکیل می‌دهند؛ یکی از بدترین تجربیات هر صاحب‌خانه‌ای است. اما معمولا …

استفاده از زانو در لوله کشی برق

انواع زانویی و نحوه استفاده از زانو در لوله کشی برق

اجرای سیستم برق‌کشی در هر ساختمانی، چه سازه‌هایی که کاربری مسکونی دارند و چه ساختمان‌های صنعتی و اداری نیاز به …

لوله برق پلی آمید

لوله برق پلی آمید چیست؟

لوله برق پلی آمید به نوعی لوله انعطاف‌پذیر گفته می‌شود که برای محافظت از سیم‌ها و کابل‌هایی که برای اجرای …

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات